Sokağa Çıkma Kısıtlaması Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Başladı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta başında kabine toplantısının ardından duyurduğu 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması bu gece saat 24.00’te başladı.

 

Coronavirüs tedbirleri kapsamında 2 hafta Cumartesi-Pazar günleri uygulanan ancak bu hafta 4 gün olarak planlanan sokağa çıkma kısıtlaması bu gece yarısından itibaren uygulamaya başladı. Ancak 65 yaş üstü ve 20 yaş altında bulunan vatandaşlar haricindekiler Perşembe ve Cuma günü 09.00-14.00 saatleri arasında kendi sokağındaki, mahallesindeki açık olacak market ve bakkallardan alış-verişini yapabilecek.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirüs tedbirleri kapsamında 2 hafta boyunca hafta sonları ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması 23 Nisan günü resmi tatil olması sebebiyle bu hafta Cuma günüde idari izin sayılarak Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere 4 gün uygulanacak.  30 Büyükşehir ile Zonguldak ili olmak üzere 31 ili kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması 22. Ocak 2020 saat 24.00’te başlayıp 26 Ocak 2020 Pazar gecesi sona erecek.

 

Yasak süresince uygulamada belirtilen kamu personelleri ile yasak kapsamına girmeyen meslekler görev icabı dışarı çıkabilecek kapsam dışında kalanların sokağı çıkması durumunda ise 3.180 lira para cezasına çarptırılacağı açıklandı.