Valilik: Referandum için gerekli tedbirler alınmıştır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de 454 bin 263 seçmen Sandık başına gidiyor

 

Mardin Valiliği; Pazar Günü Yapılacak halk oylaması için bütün hazırlıkların tamamlandığını, gerekli bütün tedbirlerin alındığını duyurdu.

 

16 Nisan Pazar günü Anayasa da yapılacak değişikliğin halk oylamasına sunulması ile ilgili çalışma ve hazırlıklar denizli escortlanırken Mardin Valiliği Mardin’de bin 557 sandıkta 454 bin 263 seçmen’in 07:00 ile 16.00 saatleri arasında oylarını en güvenli şekilde kullanabilmeleri için gerekli bütün tedbirlerin alındığını ve vatandaşlara belediye araçlarıyla ücretsiz ulaşım imkanı sunulacağı duyurdu.

Halk Oylaması sırasında seçim bölgelerine göre 11 bin 318 personel tarafından tedbirlerin alınacağı ve Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı gerekli her türlü tedbiri alındığı belirtilen Valilik basın bülteninde şu bilgilere yer verildi:

16 Nisan 2017 Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda değişiklik yapılmasına dair kanun halk oylamasına sunulacaktır.

Bu kapsamda; ilimizde 1557 sandıkta 454.263 seçmen 07:00 ile 16.00 saatleri arasında oylarını kullanacaktır.

İlimizde görev bölgelerine göre 11.318 güvenlik kuvveti tedbirlerini herhangi bir tereddüde mahal kalmayacak şekilde ve bütün sandıklara göre planlamıştır. Güvenlik kuvvetlerimiz halk oylaması öncesinde manisa temizlikğu gibi, oy verme gününde ve ertesinde de güvenlik zafiyeti oluşmayacak şekilde görevlerini ifa edecek olup, çalışmalarımız kapsamında vatandaşlarımızın, hiç kimsenin ya da herhangi bir oluşumun baskı ve tehdidi veya etkisi altında kalmadan özgür iradelerine göre tercihlerini yapmaları ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmıştır.

Ayrıca Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı gerekli her türlü tedbiri almıştır. Mardin Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları halkımızın oylarını rahatlıkla kullanabilmeleri için seçim günü ücretsiz hizmet verecektir.

Evde sağlık hizmeti alanlar Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezinin 444 38 33 veya Mardin Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Birimi 0(482) 212 84 52 numaralı iletişim hatlarını arayarak hasta nakil araçları ile oy merkezlerine taşınacak ve oy kullanmalarına müteakiben alındıkları adrese geri götürüleceklerdir.

Gerek tercihlerin yönlendirilmesine yönelik baskı ve tehditlerin gerekse yaşanılabilecek her türlü olumsuzlukların 155 Polis İmdat, 156 Jandarma ve 179 Valilik İl Seçim Koordinasyon Merkezi iletişim hatlarına vatandaşlarımızın tereddüt etmeden bildirmesini önemle hatırlatırız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.