Yangında vefat eden gençler yan yana toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yangında vefat eden gençler yan yana toprağa verildi

İstanbul da bir fırında meydana gelen yangında hayatını kaybeden Mardinli 4 gençten 3’ünün cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

İstanbul Silivrikapı Mahallesinde pide üretimi yapılan bir iş yerinde önceki gece çıkan yangında yaralanan 6 kişiden Mardinli olan Mehmet Erboğa, Beşir Erboğa, Abdulkadir Erboğa ve Mehmet Erboğa kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetmişlerdi.

Memleketleri Mardin’den çalışmak için İstanbul’a gittikleri öğrenilen ve akraba oldukları belirtilen gençlerin cenazeleri, yakınları tarafından hastaneden alınarak Mardin’e getirildi.

Yangında hayatını kaybettikten sonra yakınları tarafından cenazeleri Mardin’e getirilen Mehmet Erboğa, Beşir Erboğa, Mehmet Erboğa’nın gençlerin cenazeleri Artuklu ilçesi Kabala Mahallesinde kılınan cenaze namazlarının ardından ağıt ve gözyaşları arasında yan yana toprağa verildiler.

Fırında yaşanan yangında hastaneye yaralı olarak getirilen ve sonrasında hastanede vefat eden Abdulkadir Erboğa’nın cenazesinin ise henüz Mardin’e ulaşmadığı belirtildi.