Yeşil Sol Parti Adayları, Kızıltepe’de esnaf ziyaretinde bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti Adayları, Kızıltepe’de esnaf ziyaretinde bulundu

Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarını Mardin il genelindeki ilçelerde, mahallelerde ve köylerde sürdürüyor.

Yeşiller Sol Gelecek Partisi ( Yeşil Sol Parti) Mardin’de seçim çalışmalarını ilçe ve merkez ile kırsal mahallelerde aralıksız sürdürüyor. Ziyaretler kapsamında esnaf ve sivil toplum örgütleri ile meslek odalarına ziyaretler gerçekleştiren Yeşil Sol Parti, 5 Mayıs’ta Kızıltepe’de gerçekleştireceği mitinge de çağrı yaptı.

Yeşiller Sol Parti milletvekili adayları Mardin’de bulunan meslek odaları ile sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirdi. Şoförler ve Otomobilciler Odası, Esnaf Odası, Mardin Barosu, KESK, Şahmeran Kadın Platformu, TMMOB, TTB, DİSK, Kızıltepe Çiftçiler Derneği ve daha birçok yere ziyaret gerçekleştirdi.

Yeşil Sol Parti, Mardin’de gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Kızıltepe Hububat Merkezine gitti. Hububat Merkezinde Zahireciler Başkanı ve Mardin Toplumsal Dernekler Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter tarafından karşılanan milletvekili adayları ve beraberindeki heyet, Zahireciler esnafını tek tek ziyaret etti. Esnaf ile sohbetler gerçekleştiren adaylar, sorunları dinledi.

Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter’i ziyaret eden milletvekili adayları daha sonra ticaret merkezinde bulunan zahirecilerle bir araya geldi, esnaflarla sohbet edip, çay içtiler. Esnaf ve vatandaşlardan destek isteyen Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili Adayı Saliha Aydeniz, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde halkın iradesinin seçim zaferini güçlü bir şekilde kazandıracağını söyledi.

Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili Adayı Selahattin Ertaş ise; Mardin’de bütün milletvekillerini kazanacak bir çalışma yürüttüklerini, halkın desteğiyle bu kez listede bulunan bütün vekiller olarak Mardin’i mecliste temsil edeceklerini halkın güçlü irade ve desteğinin bunun göstergesi olduğunu söyledi.

Seçim çalışma ve ziyaretlere HDP Mardin milletvekili Pero Dündar, Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili Adayları Salihe Aydeniz, Kamuran Tanhan, Beritan Güneş, Geroge Aslan, Leyla Kaya, Selahattin Ertaş eski parlamenter ve görevlerinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Türk, Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik, HDP, BDP ve Yeşil Sol Parti il-ilçe teşkilatlarının yöneticileri ve partililer de eşlik ediyor.

Yeşiller Sol Gelecek Partisi Mardin Milletvekili Adayları, Kızıltepelileri 5 Mayıs tarihinde Kızıltepe’de yapılacak Mitinge davet ettiler.