Yeşil Sol Parti Kızıltepe’de miting düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti Kızıltepe’de miting düzenledi

Yeşil Sol Parti tarafından Kızıltepe’de seçim çalışmaları kapsamında miting düzenlendi. Mitingde konuşma yapan Ahmet Türk, “Halkımıza yanlış yaparsanız hesap sorarız” diyerek muhalefete uyarıda bulundu.

Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri dolayısıyla Kızıltepe ilçesinde binlerce kişinin katılımıyla mitingin gerçekleştirdi. İlçe Otogar alanında gerçekleştirilen mitinge katılan coşkulu kalabalık Yeşil Sol Parti flamalarıyla müzik eşliğinde halaylar çekti.

Yeşil Sol Parti Mardin milletvekili adaylarının platforma davet edilerek tanıtıldığı mitingde Kürt siyasetçi Ahmet Türk ve DBP Eş Genel Başkanı ve Yeşiller Sol Gelecek Partisi Mardin milletvekili adayı Saliha Aydeniz birer konuşma yaptılar. Hiçbir halkla düşman olmadıklarını ve tüm halklarla birlikte mücadele etmek istediklerini kaydeden Türk, iktidarın halkları kutuplaştırarak, düşmanlık siyaseti yürüttüğünü ve Fikirlerini söyleyenleri düşman olarak gören bir iktidar ile karşı karşıya oldukları iddiasında bulunan Türk, muhalefete de uyarıda bulunarak, “Bir Millet İttifakı var. Kılıçdaroğlu’na destek vereceğimizi partimiz açıkladı. Ama şunu bilsinler, yarın halkımıza yanlış yaparlarsa onun da hesabını sorarız” dedi.

DBP Eş Genel Başkanı ve Yeşiller Sol Gelecek Partisi Mardin milletvekili adayı Saliha Aydeniz de, yaptığı konuşmada, mitinge katılanların coşkusuna dikkat çekerek, alanların kararını verdiğini ve 15 Mayıs’ta özgürlük halayı çekeceklerini söyledi.

Yeşil Sol Parti Mitingi konuşmaların ardından sanatçıların şarkıları eşliğinde bir süre devam ettikten sonra katılımcılar dağılırken küçük bir grubun eylem girişimi polisin müdahalesi ile dağıtıldı.