Yıldırım aday adaylığı başvurusunda bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıldırım aday adaylığı başvurusunda bulundu

Eski Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Yıldırım aday adaylığı başvurusunda bulundu.

2014 yılında Kızıltepe Belediye Başkan yardımcısı olarak görev yapan Şükrü Yıldırım, DEM Parti’den Kızıltepe Belediye bakanlığı için adaylık başvurusunda bulundu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için partilerinden aday adaylığı heyecanı sürüyor. Kısa adını DEM Parti olarak değiştiren HEDEP’te 10 Aralık’ta sona ereceği açıklanan başvurular 20 Aralık tarihine kadar uzatılırken, Büyükşehir, il ve ilçe Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvuruları devam ediyor.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan ve Barış ve Demokrasi Partisi adayı İsmail Asi’nin Belediye başkanı olarak seçildiği yerel seçimlerde Belediye meclis üyeliğine seçilen ve daha sonra Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Şükrü Yıldırım 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanı adayı olmak üzere DEM Parti’ye aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Kızıltepe Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu Mardin HEDEP il başkanlığına yapan Yıldırım, Adaylık başvurusu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tabandan tavana örgütlenmenin en önemli ayağı olan yerel yönetimlerde gerçekleşecek olan seçimlerde (Qoser )Kızıltepe’ye belediye başkan aday adayım..

Darbeci zihniyetlerin irademizi gasp etme geleneğine karşı çıkmaya, bizden çalınanı geri almaya, ve sahip olduğumuz değerleri büyütmeye DEM dema meye  diyerek hep birlikte yaratacağımız ruhla sahip çıkıyoruz. Bu anlamda tüm aday adayı yoldaşlarıma başarı şans ve serkeftın diliyorum kazanan halkımız partimiz ve demokrasi olacaktır.” ifadelerine yer verdi.