MAÜ, Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde Türkiye’yi Temsil Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Artuklu Üniversitesi, Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde Türkiye’yi Temsil Etti

 Mardin Artuklu Üniversitesi, insanları ve mekanları, ortak tarih ve kültürel miras ağlar üzerinde bir araya getirerek Avrupa’nın zengin ve geniş mirasının keşfedilmesini ve ziyaret edilmesini amaçlayan Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde Türkiye’yi temsil etti.

 

Mardin Artuklu Üniversitesinin Türkiye’den tek üye olduğu Avrupa Kültür Rotaları Konseyi tarafından düzenlenen ve 6 konsey üyesi Avrupa ülkesinin katıldığı 11. Danışma toplantısı Yunanistan’ın Girit şehrinde gerçekleşti.

Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde Türkiye’den tek üye olan Mardin Artuklu Üniversitesini temsil etmek üzere Rektör Yardımcısı ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Harman konsey toplantısına katıldı.

Toplantıya Mardin Artuklu Üniversitesi dışında konsey üyelerinden olan Birmingham Üniversitesi (İngiltere), Mid Sweden Üniversitesi (İsveç), Nitra Üniversitesi (Slovakya), Lübnan Amerikan Üniversitesi (Lübnan), Santiago de Compostela Üniversiteler Birliği (İspanya) temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilen danışma toplantısında konsey üyelerinin fikir alışverişlerinde bulunarak birliğin geleceği hakkında stratejik kararlar alındığını belirten Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bu birlik içerisinde yer alıp şehrimizi ve ülkemizi temsil etmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Hem üniversitemizi hem de Mardin şehrimizi bu etkinlikte tanıtma şansı da bulduklarını kaydeden Harman,  ayrıca toplantı sırasında işbirliği yapmak üzere ikili görüşmelerin yapıldığını ve yakın zaman içerisinde yeni anlaşmaların imzalanacağını belirtti.