Büyükşehir Belediyesi 800 kilometre yol çalışması yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediyesi şuana kadar 800 kilometre yol çalışması yaptı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlatmış olduğu yol asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. 2022 yılı içerisinde şu ana kadar 754 kilometre sathi kaplama ve 49 kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent genelindeki yollarında daha modern ve ulaşım sorunu yaşanmaması için dört bir yandan başlatmış olduğu yol çalışmalarını, Artuklu, Kızıltepe, Derik, Savur ve Nusaybin ilçelerinde sürdürüyor.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yol çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, kent genelinde 754 kilometre sathi kaplama ve 49 kilometre sıcak asfalt (BSK) çalışması yaptıklarını belirtti.

2022 yılı içerisinde toplamda 780 kilometre sathi kaplama ve 84 kilometre BSK yapacaklarını kaydeden Vali Demirtaş, ‘‘Göreve başladığımız günden bu zamana kadar toplam 1533 kilometre sathi kaplama 127 kilometre sıcak asfalt yaptık. Genel toplam ise 1660 kilometre yol çalışması 200.000 metrekare kilitli parke çalışması yaptık. Şehiriçi, ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerde ulaşım ile ilgili bir sorun kalmasın diye çalışıyoruz. Yol nedeniyle ne sizlere nede araçlarınıza bir zarar gelmesin istiyoruz. Bu çalışmaların şehrimize hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanmanızı diliyorum’’ dedi.