Faruk Kılıç: “Halkın bize olan teveccühü sandığa yansıyacak”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Faruk Kılıç: “Halkın bize olan teveccühü sandığa yansıyacak”

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, Yeşil Sol Parti adaylarının Mardin dışından adaylar olduğunu, kendi adaylarının toplum içerisinde yaşamış, toplumu bilen, toplumun sorunlarını bilen, sorunları meclise taşıyabilecek ve bu sorunlara çözüm üretebilecek adaylar olduğunu belirterek “tablonun bizim lehimize dönüşeceğine inanıyoruz.” dedi.

“Mardin mecliste güçlü temsil edilmeli”

Kızıltepe eski hastane caddesinde bulunan seçim koordinasyon merkezine vatandaşların ziyareti devam ederken, Mardin eski milletvekili ve İçişleri eski bakanı Muammer Güler’de SKM’yi ziyaret ederek burada milletvekili adayı Faruk kılıç, ilçe başkanı Bülent Şahin ve partililerle bir araya geldi. Güler, seçimlerde ülkeye büyük hizmetleri olan ve bu hizmetleri devam ettirebilecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yine tercih edilmesini beklediklerini belirterek, Erdoğan’a verilecek oyun yanı sıra Mardin milletvekili olarak da Mardin ve ilçelerine hizmetin devam etmesi için mecliste güçlü temsiliyet için Faruk Kılıç ve diğer Ak Parti adaylarına oy verilmesi çağrısında bulunup desteklerini istedi.

AK Parti Mardin Milletvekili adayı Faruk Kılıç, 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçim çalışmalarını sahada sürdürmeye devam ediyor. Kılıç, seçim koordinasyon merkezinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

“Halkın teveccühü sandığa yansıyacak”

Seçim takvimi açıklandığından beri sahada olduklarını vurgulayan Faruk Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle 6 arkadaşımız ile önümüzdeki süreçte Allah izin verirse parlamentoda Mardin’i temsil edecek. Halkta ciddi bir teveccüh var. İlçe ilçe, mahalle mahalle, köy köy, sokak sokak, kapı kapı geziyoruz, Vatandaşımızla bir alaya geliyoruz. Bugün kırsalda yaklaşık 30 mahallemizi ziyaret ettik. Halk bizi hem kucaklıyor hem de bizi sevgiyle karşılayarak bizi bağrına basıyor. Dün bunu en güzel örneğini Gökçe’de yaşadık. Binlerce insan bizi miting havasında karşıladı. Eminim ki bu teveccüh sandığa da yansıyacak.” diye konuştu.

Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu anda mevcut tablo 4 HDP, 2 de AK Parti milletvekilimiz var. Önümüzdeki süreçte minimum 3 tane milletvekili hedefimiz var. Beklentimiz 3-3 veya 4-2 olarak tablonun bizim lehimize dönüşeceğine inanıyoruz. Biz bunu normal basit bir iddia olarak söylemiyoruz. Halktan gördüklerimizi söylüyoruz. Yaptığımız anketler bunu gösteriyor, vatandaşın bize gösterdiği ilgi bunu gösteriyor.”

“Vatandaşların onları tanımadığını müşahede ediyoruz”

Yeşil Sol Parti adaylarının halk tarafından tanınmadığını ve il dışından daylar olduğunu kaydeden Kılıç, “HDP’nin göstermiş olduğu adaylara baktığımızda hiçbir tanesinin yerli olmadığını, hiç birinin Kızıltepe ve Mardin dışından adaylar olduğunu, vatandaşların onları tanımadığını müşahede ediyoruz. Kendi tabanlarında bu konuda ciddi tepki ve serzenişler var. Öbür tarafa baktığımızda Kızıltepeli olarak listenin başında bizler varız. Mardinli, Midyatlı arkadaşlarımız var. Dolayısıyla burada toplum içerisinde yaşamış, toplumu bilen, toplumun sorunlarını bilen, sorunları meclise taşıyabilecek ve bu sorunlara çözüm üretebilecek, vatandaşın yanında yer alan kadroların olduğunu görüyoruz. O anlamda ben tablonun değişeceğine inanıyorum.” Açıklamasında bulundu.