Her Köye Çocuk Parkı Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her Köye Çocuk Parkı Projesi

Mardin Büyükşehir Belediyesince il genelinde ki köylere Çocuk Parkı yaptırmak amacıyla ‘Her Köye Çocuk Parkı Projesi’ni hayata geçirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, ‘Her Köye Çocuk Parkı Projesi’ kapsamında kent genelinde çocuk oyun grubu kurmaya devam ediyor. Proje kapsamında 8 ilçeye bağlı köylerde 84 adet çocuk oyun grubu kuruldu.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, Mardin genelinde ve özellikle kırsal mahallelerde yaşayan çocukların tıpkı kent merkezindeki yaşıtları gibi parklara erişimlerini sağlamak amacıyla ‘Her Köye Çocuk Parkı Projesi’ni hayata geçirdi.

Proje kapsamında Kızıltepe 15, Mazıdağı 9, Artuklu 11, Nusaybin 12, Derik 21, Dargeçit 5, Midyat 6 ve Savur’a 5 olmak üzere şu ana kadar 84 çocuk oyun grubu kuruldu. Hava koşullarının uygun olması durumunda ise Ömerli ilçesine 10 çocuk oyun grubu kurulacak.

Çocuk oyun grupları kurulurken, çocukların başta güvenliği olmak üzere park zeminine düşme ve yaralanmalara karşı kauçuk döşemesiyle kaplandı. Görselliğiyle çocukların heyecanlandıran çocuk parkları: salıncak, kaydırak ve tahterevalliden oluşmakta.