HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Mardin’de esnaf ve muhtarlarla bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Mardin’de esnaf ve muhtarlarla bir araya geldi

 

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Mardin’de esnaf ve muhtarlarla bir araya geldi, yerel medyayı ziyaret etti.

 

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, merkez Artuklu ilçesindeki Yenişehir esnafını ziyaret etti.

 

Esnafın yerel ve genel olarak sıkıntılarını dinleyen Yapıcıoğlu, kendisine iletilen sorunları beraberindekilere not aldırdı.

 

Kentte genel olarak elektrik faturaları, ulaşım, işsizlik ve hayat pahalılığından dert yanan esnaf, sorunlarının çözümü için yetkililerin kayıtsız kaldıklarını Yapıcıoğlu’na iletti.

 

Esnaf ziyaretinin ardından Mardin’de yayın yapan yerel bir medyanın sosyal medyada canlı yayın konuğu olan Yapıcıoğlu, burada Türkiye ve Mardin gündemine dair soruları yanıtladı.

 

Mardin’de halkın sorunlarını birinci ağızdan dinlemek adına ziyaretlerine devam eden Yapıcıoğlu, son olarak Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

 

Mahalle muhtarları, yerel yönetimlerin ve mülki amirlerin halkın sorunlarına karşı kayıtsız kaldıklarını Yapıcıoğlu’na iletti.

 

Muhtarlar ayrıca Yapıcıoğlu’na; kentte ulaşım, elektrik, yüksek elektrik faturaları, işsizlik ve çiftçilerin yaşadıkları sıkıntıları anlattılar.

 

Muhtarlar, bölgenin sadece iki partiye mecbur bırakıldığını ve artık diğer partilerin de söz sahibi olmaları gerektiğini söylediler.

 

Yapıcıoğlu’nun Mardin’de bugün ve yarın ziyaretlerine devam edeceği öğrenildi. (İLKHA)