Kızıltepe İlçesinde İkinci Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe İlçesinde İkinci Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımlarıyla Kızıltepe ilçesinde 2’nci Gençlik Merkezi açılarak gençlerin hizmetine alındı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı sınav süreçlerini desteklemek, gençlerin her alanda gelişimlerini sağlamak, yeni ufuklar kazandırmak,  modern kütüphane ortamı, çeşitli kurs ve eğitimler, 8 ve 12. sınıflar için deneme sınavları ile gençlere hizmet verecek Gençlik Merkezlerinin 7’nci’si Kızıltepe ilçesinde hizmete açıldı.

Yenikent Mahallesi’nde Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla hizmete sunulan merkezin açılışına; AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, İlçe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Genel Sekreter Murat Süzen, Daire Başkanları, AK Parti Kızıltepe ilçe Başkanı Bülent Şahin ve gençler katıldı.

Vali Demirtaş, gençlik merkezlerinin; gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabileceği, yeteneklerini geliştirebileceği ve eğitimler alabileceği önemli mekanlar olduğunu belirterek 10 ilçeye gençlik merkezleri kazandırmak için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Gençlerin her alanda başarılı ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri için yatırımlarına devam edeceklerini dile getiren Vali Demirtaş,  “Büyükşehir Belediyesi olarak açtığımız gençlik merkezlerimizin sayısını artırmak adına Mardin’imizde yedinci Kızıltepe ilçemizde ise ikinci bir Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Amacımız; gençlerimizi güçlü, donanımlı ve sosyal sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmek ve onların potansiyellerini maksimum düzeyde ortaya çıkarabilmelerine destek olmaktır. Bizler Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kızıltepe ilçemize hayırlı olmasını dilerken, tüm gençlerimizi bu merkezlerimizde buluşmaya ve birlikte yeni projelerin peşinden koşmaya davet ediyorum.” dedi.

Kurdele kesiminin ardından Vali Demirtaş, merkezdeki gençlerle sohbet ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar kapalı.