Mardin’de Togg’a büyük ilgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de Togg’a büyük ilgi

Tanıtım çalışmaları çerçevesinde Mardin’e gelen yerli araç Togg, vatandaştan büyük beğeni topladı. 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) tarafından üretilen T10X model elektrikli araç, Mardinlilerle buluştu. Tanıtım çalışmaları çerçevesinde kente gelen yerli araca vatandaşlar büyük ilgi gösterirken aracı yakından görmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Artuklu ilçesi 15 Temmuz ve Demokrasi Meydanına getirilen Togg, vatandaşından büyük beğeni topladı.  Milli ve yerli olan SUV aracı TOGG’un, kente ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen vatandaşlar, fotoğraf çektirdi.

Tanıtım programına, katılan Mardin Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç,İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Mardin İŞKUR İl Müdürü Mehmet Akın, Müdür Yardımcısı Abdurrahim Yalçın, Artuklu Milli Eğitim Müdür Mehmet Emin Duyan, birçok kurum müdürü ve vatandaşlar, 47 MRD 47 plakalı Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’u incelediler.

Togg Aracına binen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Türkiye’nin gurur kaynağı #TOGG ile tanışmak isteyen tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG Mardin’imizde! Milletimize hayırlı olsun.” dedi.

Togg’un sergilendiği alana gelerek aracı inceleyen AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç ise “Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG Mardin’de! Milletimize hayırlı olsun. Togg ile ülkemizin 60 yıllık hayali tamamlanmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın çok yoğun bir ilgisi var. 60 yıllık özlemin neticesi bu yoğunluk. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde  Türkiye Yüzyıl’ına doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Togg’u çok beğendiğini belirten Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’de, “Dün Cumhurbaşkanımız bu alandaydı, muhteşem bir kalabalık var, bugün de yerli ve milli Togg aracı bize göndermişler. Az önce test amaçlı bindik, araç her yönüyle mükemmel” dedi.

Mardin Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda TOGG aracı ile tanışmak isteyen Mardinlileri alana davet ederek şu açıklamaya yer verildi. “Ülkemizin yerli ve milli otomobil markası TOGG, 11 Mayıs Perşembe Günü Saat 08:30’dan itibaren 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda olacak. Türkiye’nin gurur kaynağı #TOGG ile tanışmak isteyen tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.”