MASKE GİYMİŞ FETÖ’CÜLER İNSANLARI MAĞDUR EDİYOR.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GERÇEK FETÖ’CÜLER MASKE GİYMİŞ, İNSANLARI MAĞDUR EDİYOR.

ALDANAN VE  İFTİRAYA UĞRAYAN BEDEL ÖDÜYOR.!

15 Temmuz Hain FETÖ darbe teşebbüsü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanmış en acımasız girişim ve ihanetlerden biri olarak tarih sayfalarında yerini aldı.

Darbe girişiminin ilk saatlerinde sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan ve Hükümet yetkilileri televizyon ve diğer iletişim araçlarında bunun bir kalkışma olduğunu bunu yapanların bedelini ağır ödeyecekleri yönünde açıklamalar yaparken, darbeciler tarafından hazırlanmış yurtta sulh konseyi açıklaması okunduğu saatlerde gerçek vatanseverler; sağcısı, solcusu, dindarı, komünisti, liberali, Türkü, Kürdü, Müslüman, Gayri Müslüman, Sünni, alevi vs. darbecilerin tank, top, bomba ve mermisine canlarını siper ederek, emperyalistlerin ağa babası olan sözde büyük müttefikimizin de içinde olduğu FETÖ darbesi amacına ulaşmadı.

Gerçek Vatanseverler darbeye karşı canlarını ortaya koyarken, siyasetten ve bürokrasiden nemalanan ikiyüzlü, yağcı, yalaka, harami güruhu her zamanki gibi sus, pus olmuş pusuda bekliyor ve rengini belli etmiyor ve darbeye karşı herhangi bir açıklama yapmıyordu.  Ta ki darbenin başarısızlığa uğradığı netleştiği gece geç vakitlerde bu ADİ güruhun bazıları sosyal medya sayfalarındaki profillerinde Bayrak ve milli sembolleri yerleştirdi. Bazıları da bedenlerine bayrak sarıp, meydanlarda ve demokrasi nöbetlerinde dürüst insanların önüne geçip, boy gösterip, şov yaptı.

Allah esirgesin o gece darbe amacına ulaşmışmış olsaydı, darbeciler tarafından cezalandırılacak kişiler arasında şahsen benimde olmam kaçınılmazdı. Darbe teşebbüsü ilk başladığı dakikalarda darbeci askerlerin o zamanki adı boğaz köprüsü şimdi Şehitler köprüsü ve Atatürk havalimanı işgalini televizyonlarda gördüğüm gibi o dönem Genel başkanı olduğum Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu sayfasında darbecilere karşı çok sert ve ağır ifadeler kullandım. Saati ve dakikasıyla açıklamamız hala sayfada duruyor.

Siz değerli okuyucular ve beni yakından tanıyanlar bunları neden anlatıyor diye düşünebilirsiniz. Sayın Cumhurbaşkanın dediği gibi bu darbe işinde at izi it izine karıştı. Bence karışmakla kalmamış iç içe geçmiş. Darbenin beyni,ana karargahında yer alan,insanlarımızın üzerine bomba yağdırma ve öldürme emrini veren cani hainlerin Akıncı Üssündeki görüntüleri ve diğer net delil,kanıtlara  rağmen  tüm ülkeyle  alay edercesine inkar etmeleri ve rahat tavırları arkalarındaki büyük güçlere ne derece inandıklarının  göstergesidir.

Bu darbe teşebbüsün içinde kimler varsa fiilen veya fikren kanıtı ispatı varsa haindir ve en ağır şekilde cezalandırılmaları hepimizin ortak beklenti ve arzusudur. Fakat darbeyle uzaktan, yakından bilgisi, haberi, desteği hiçbir şekilde olmamış. FETÖ ’YÜ hizmet cemaati sanmış, inanmış, iyi niyetle kanıp, sempati duymuş, çocuklarının eğitim başarısı ve ahlaklı birer yurttaş olarak yetişmesi için okullarını, dershanelerini tercih etmiş.

Yoksul insanlara dağıtmak vaadiyle kurban bağışlamış, himmet adı altında zekât, sadakasını bağışlamış veya gazetelerini almış saf ve temiz niyetli kandırılan insanları FETÖ üyesi veya hain darbecilerin ortağı, destekçisi suçlamasıyla kamu görevinden uzaklaştırılan İnsanlar yalnızca cezalandırılmamış. Hâlihazırda en ağır ceza ailelerine,  çocuklarına kesilmiş durumda. Şöyle ki görevden uzaklaştırılanlar özel sektörde iş bulamaz, çalışamaz duruma gelmişler. FETÖ damgasıyla görevden atılanlara nerdeyse kimse korkudan iş veremiyor.

Hal böyleyken şu FETÖ mağdurları evine ekmek götüremez, çocuklarını okula gönderemez duruma gelmiş. Bazı yerlerde damgalanma korkusuyla insanlar çocuklarına bir tas çorba vermekten çekinir olmuş.

TBMM’ de kurulan mağdur masasının hakkaniyet çerçevesinde, mümkün olduğu kadar kısa sürede kendilerine gelen dosyaları sonuçlandırması gerekmektedir.

Mevcut durumda FETÖ ile alakası olmayan, suçsuz insanların mağduriyetini ortadan kaldıracak ve bu haksızlığa son verecek tek kişi Sayın Cumhurbaşkanıdır.

Suçsuz İnsanları bilerek FETÖ ile damgalayıp, mağdur eden bazı yöneticiler bilerek derinden ve sinsice Sayın Cumhurbaşkanımızı halkın gözünden düşürmeyi hedeflemektedir.

Bu konuda başta Hükümet ve gerçek Vatansever idareciler azami hassasiyeti ortaya koymalıdır.

Mehmet Şerif Öter.

20.08.2017