HİZMETLERİNDEN AK PARTİYE GÖNÜL VERME

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HİZMETLERİNDEN DOLAYI GEÇMİŞTE AK PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ BİRİ OLARAK.!

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Genel Başkanlığından ayrıldıktan sonra önümüzdeki süreç planlarım arasında haftada en az bir makale yani köşe yazısı yayınlamayı düşünmüştüm.

Ülkemizin geleceğini derinden ilgilendiren ve 16 Nisanda yapılacak referandumda tüm siyasi partilerimizin mutabakata varamaması, propaganda çalışmaları çok çekişmeli ve kırıcı söylem ve suçlama atmosferinde geçeceği ihtimali yüksek olduğundan köşe yazıları referandum sonrasına kadar yazmamam doğru olacağı yönünde karar almıştım.   Çünkü yazı içerisinde evet veya hayır cümlesi geçmesi durumunda pusuda bekleyen kıskanç ispiyoncuların konuyu iftiralarla başka mecralara çekmelerine fırsat vermemek adına yazmamayı düşünmüştüm.

Geçmişten bu güne kadar arkadaşlarımla sivil toplum alanında çalışmalarımız ve açıklamalarımızda ülkenin birlik,beraberlik,huzur,barış ve kardeşliğinden yana net tavrımız olmakla, tüm siyasi partilerimize eşit mesafede durduk.

Yukarıda da ifade ettiğim gibi her yönüyle ülkenin geleceğini ilgilendiren kader oylaması niteliğinde olan 16 Nisan referandumu öncesi evet ve hayır tarafı partilerin genel Başkanları milletvekilleri ve diğer siyasi mensuplarıyla var güçleriyle herkes kendi cephesinden doğal olarak çalışmalara başladı. 25 ve 26 Şubat tarihlerinde Mardin ilimizin iki Ak Partili sayın vekillerden birisi SMS yoluyla Ak. Partinin Mardin de  referandum tanıtım toplantısı gerçekleştirmek üzere hemşerileriyle bir araya gelmek için çağrı yaparken, diğer sayın vekil SMS yoluyla milletvekilimiz ve muhterem babasıyla gerçekleştirecekleri referandum tanıtım toplantısının yetkili organların bilgisi dışında olduğu için katılamayacaklarını açıkladılar.

Buraya kadar yazıyı okuyan siz değerli okuyucular şunu düşünüyor olabilirsiniz. Yahu sen sivil toplum örgüt temsilcisi ve yazan biri olarak siyasi partilere eşit mesafedeyim diyorsun, sana ne? “Ak Partinin iki vekilin referandum tanıtım programlarından, Vekillerin SMS çağrıları seni ne ilgilendirir” diye düşünmüş olabilirsiniz.

Beni ve tüm Mardin halkını çok ilgilendiriyor; neden mi?

1-Ülkemiz ekonomik, sosyal ve siyasi alanda sorun ve sıkıntılar yaşıyor. Dolayısıyla Mardin halkı olarak hepimiz olumsuz bir şekilde etkilendiğimiz bir dönemde bizi yöneten iktidarımıza mensup vekillerin en önemli görevleri müvekkillerin her alanda huzur ve güvenliğiyle ilgilenmektir.

  1.  42 yıl önce temeli atılan GAP projesinin biran önce Mardin ovasına kavuşmasını sağlamak.
  2. çileye, işkenceye dönüşen ulaşım sorunuyla ilgilenmek ve çevre yollarının biran önce yapılması için çabalamak.
  3.  Kangren haline gelmiş çiftçilerin elektrik sorunu, hastane sorunları, eğitim, turizm vb. birçok hayati konularda halkın ihtiyaçlarına cevap vermek.
  4. Sahada ve merkezde yani Ankara’da elle tutulur, gözle görülür hizmetleri halk olarak vekillerden beklemek ve gerektiğinde hesap sormak demokratik bir ülkenin yurttaşları olarak talep etmek birinci derecede hepimizin hakkı olduğu gibi, Sivil toplum örgütlerin iki kere hakkı olduğunu unutmayalım.

Eğer Sayın Ceylan Bölünmez ve Sayın Orhan Miroğlu Mardin Milletvekilleri olmasalardı, ne benim ne de hiç birimizin hizmet talep etme hakkı söz konusu bile olamazdı. Bu Sayın iki Vekil İktidara mensup olduklarından yaşantımızın her an merkezinde olan Mardin’in tüm idari ve bürokratik kurumların çoğu doğal olarak onların birçok talimatını uygulamaktadır. Hal böyleyken halka daha çok hizmet yarışında görmek istediğimiz Sayın vekillerin referandum programı için nazik kelimelerle bile olsa polemiklere yol açabilecek SMS leri birçok Mardinliyi üzdüğü gibi bizi de üzmüştür.

Geçmişte yerel hizmetlerin eksikliğinden dolayı HDP. Siyasetçilerine talep ve eleştiride bulunduğumuzda AK Partinin adamı diye suçlanırdık. Şimdi HDP yerelde iktidarda değil haklarında tek kelime söylüyor muyuz?

Eğer Sayın Miroğlu ve Sayın Bölünmez Mardin halkının ve iktidarın vekilleri olmasalardı hizmet noktasında onlardan ne bir talebimiz ne de eleştiri hakkımız olurdu. Belki de birbirimizi tanımayacaktık.

Sonuç olarak geçmişte birçok önemli hizmetlerinden dolayı AK Partiye gönül vermiş biri olarak Hükümetin Mardin İlimizin ihmal edilmiş sorunların çözümü için birazcık pozitif ayrımcılık yapmasını bekliyoruz.

Mehmet Şerif Öter.

26.02.2017