Ramazan Ayı Günahlardan Arınmak İlahi Rahmete Kavuşmak için Fırsattır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Ayı Günahlardan Arınmak Ve İlahi Rahmete Kavuşmak için Büyük Bir Fırsattır

Mübarek Ramazan ayına girmenin sevincini ve heyecanının yaşıyoruz. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim bu Ay’da nazil olmaya başlamış, bin aydan hayırlı olan mübarek Kadir gecesini içinde barındıran bu mukaddes Ramazan ayı biz Müslümanlar için günahlardan arınmak ve İlahi rahmete kavuşmak için dünya hazinelerinden çok daha değerli fırsatlar sunmaktadır.

Oruç, namaz ve yardımlaşma ibadetlerinin yapılacağı bu mübarek ramazan ayını Mutlaka özüne uygun bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Müslümanlar arasında zayıflayan yardımlaşma, dayanışma, kaynaşma ve en önemlisi güven duygusunu yeniden güçlendirilmelidir.

Hepimiz oturup, nefis muhasebesi yapmalıyız. Oruç tutarken yoksulları, çaresizleri, açları ve ihtiyaç sahipleri unutmamalı, sadece ramazanda değil her zaman hatırlamalı ve yardım eli uzatmalıyız.

Dünyayı etkisi altına alan, adına coronavirüs dedikleri salgın tüm insanlığı adeta esir almış ve evlere hapsetmiş, kendini dünyanın hâkimi sanan bazı mağrur güç sahiplerinin adeta çaresiz kaldığı bu günlerde başta Müslümanlar olmak üzere herkesin hatalarını gözden geçirmesi, kendine çeki düzen vermesi umuduyla Ülkemizin ve dünyanın mücadele ettiği bu salgın hastalığın en kısa sürede son bulması için başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek ramazanın yüzü suyu hürmetine yüce Rabbimden niyazda bulunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mardinli hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin mübarek ramazan-ı şeriflerini tebrik eder, İnsanlığın kurtuluş ve hidayetine vesile olmasını temenni ederim.

M.Şerif Öter- 24.04.2020