Bütünleşerek Ancak Biz Bize Yeteriz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütünleşerek Ancak Biz Bize Yeteriz

Coronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan yurttaşlarımıza yardım için Sayın Cumhurbaşkanımız 30 Mart 2020 tarihinde saat 21.10 da televizyonların canlı yayınında ulusa seslenerek BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM Sloganıyla milli dayanışma kampanyası başlattı.

Zerre kadar vatanseverlik ve milli duygu taşıyan herkesi bu çağrı, bu slogan çok heyecanlandırdı. Tarih göstermiştir ki Türkiye halkları zor günlerde birbiri için son lokma ekmeğini paylaşmış, gerektiğinde canını feda etmiştir. Tüm yurttaşlarımız aynı milli duygu ve şuura bu günde fazlasıyla sahiptir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısının üzerinden dakikalar geçmeden insanlar gece vakti telefonlarına sarılarak SMS ile yoğun bir şekilde Milli Birlik kampanyasına katkı sunma yarışına girdiler, yardım yapanların çoğu orta halli oldukları sosyal medya sayfalarında paylaştıkları SMS bilgilerinden belli oluyordu.

Mesleki ve sosyal alanlarda faaliyet yürüten Geniş bir sivil toplum kitlenin başkanı olarak toplumsal sorumluluk bilinciyle Şahsım da Milli dayanışma kampanyasını teşvik etmek, sahiplenmek ve örnek olmak amacıyla açıklamanın yapıldığı akşam SMS ile katkı sağlayarak ayrıca gün içerisinde TR65 0001 0017 4503 2156 2050 21  Nolu kampanya hesabına Allah ne kısmet ettiyse havale yaparak katkı sunduk. Şahsi ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan  paylaşımda bulunduk. İnanıyorum ki bu ülke insanı inancı, siyasi görüşü ne olursa olsun büyük çoğunluğu bu kampanyaya benden daha çok sahiplenmiş ve katkı sağlamıştır. Nitekim Bir gün içerisinde hesaplarda toplanan yüz milyonlarca lira yurttaşlarımızın birbirine karşı ne kadar dayanışmacı ve paylaşımcı olduğunun kanıtıdır.

Dünyanın geneline yakın ülkelerde ortaya çıkan Cornovirüs musibeti can almanın yanı sıra insanları evlerine hapsetmiş, sosyal ve ekonomik hayatı durma noktasına getirmiş. Ekonomik olarak zengin olan ABD, Almanya, Kanada, Fransa gibi birçok ülke kendi Vatandaşlarına parayı dert etmeyin diyor. Bu ülkeler Devlet olarak zengindir aylarca belki yıllarca vatandaşlarına ekonomik yönden bakabilirler. Bizde ise devletten ayrı yurttaşlarımız son nefesine kadar son lokmayı paylaşacak kadar güçlü inanç ve insanı değerlere sahiptir. Hazinelerden değerli gerçek zenginlik budur işte..

Böylesine fedakâr bir toplum elbette kendi Cumhurbaşkanı’nın Milli dayanışma çağrısına kayıtsız kalmadı. Toplumumuzun biz bize yeteriz TÜRKİYEM sloganıyla kenetlendiği, yekvücut olduğu bu dönemde CHP’li bazı belediye başkanlarının başlattığı yardım kampanyası hesapları İçişleri bakanlığı tarafından bloke edilmesi, engellenmesi bana göre Milli Dayanışma ruhuna ters düşmüştür. Muhafazakâr ve demokrat bir yurttaş olarak şimdiye kadar oyumu Cumhuriyet Halk Partisine vermiş değilim; Lakin doğruya doğru, yanlışa yanlış demeliyiz. Madem yardımlar tek noktada toplanması gerekiyordu ki bana göre de doğru olan buydu. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımız bu kararı açıklamadan önce tüm siyasi parti liderleriyle telekonferans aracılığıyla bir toplantı yapılsaydı veya telefonla liderleri tek tek arayarak ortak ve milli bir karar olarak açıklansaydı Milli Dayanışma Kampanyasına karşı hiçbir kişi/ kurum ikincisini açma teşebbüsünde bulunamazdı.

Temennimiz odur ki bundan sonra Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı kampanyası şeklinde algılar oluşmasın  “Türkiye olarak biz bize yeteriz Ancak Bütünleşerek Güçlü ve Yeteriz”

Mehmet Şerif Öter.

01.04.2020