Mehmet Emin Karakulak

Bizden Biri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİZDEN BİRİ

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, halkla iç içe olan ve halkın sorunlarını çözme noktasında inisiyatif alan şahsiyettir.

Milleti ve memleketi alakadar eden meseleler söz konusu olduğunda, sorunlara hak ve hakkaniyet dairesinde yaklaşan bir insandır.

Cengiz Demirkaya milletin vekili yani milletin temsilcisi olduğunu hiçbir zaman unutmadı. Sorunlara karşı duyarlı ve çözüm noktasında üretken, insiyatif alan bir insan oldu.

Söz konusu proje ve öneriler, milletin ve memleketin faydasına ise, katkı sunma ve destekleme  noktasında hep öncü oldu.

Fakir ve muhtaçlar başta olmak üzere vatandaşların ihtiyaçlarından ve beklentilerinden haberdar olan ve sorunlarını kendi sorunu bilen bir vekile sahibiz.

30 Aralık’ta toplam maliyeti 176 Milyon TL olan ve 62 Km uzunluğunda Kızıltepe Ceylanpınar karayolu ihalesi yapıldı. karayolu bittiğinde Hububat alanında önemli bir yere sahip olan Kızıltepe ve bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır.

18 Aralık 2020 tarihinde ihalesi yapılan 59 Km’lik uzunluğunda olan midyat bölünmüş yol bittiğinde Yeşilli, Ömerli ilçelerinde trafik sorunu önemli ölçüde rahatlayacaktır.  İnşallah bu yol bittiğinde Dargeçit’in Ilısu Mahallesi’nde bulunan ve arkeolojik kazıları devam eden 12 bin yıllık Boncuklu tarlayı sayın vekilimiz ile ziyaret ederiz.

Mardin genelinde Sosyal konut projesi kapsamında 860 konutun bilgisini aldığımda heyecan ve sevinci aynı anda yaşadım. Doğduğum ilçe olan Derik’e 110 konut için çalışmalar başlamış ve inşallah en sürede tamamlanacaktır. O kadar çok proje var ki zamanı geldiğinde inşallah sizlerle burada paylaşacağım.

M.Emin Karakulak

22.01.2021

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir