Mehmet Emin Karakulak

Uyuşturucuyla Mücadele

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uyuşturucuyla Mücadele

Değerli okuyucular son dönemlerde doğu ve güneydoğu şehirlerimizde uyuşturucu kullanımı almış başını gidiyor.

Uyuşturucu kullanımı 18 yaşın altına inmiş hatta artık kızlarımız bu zehirli ölüm batağına düşmüş durumda.

Mezarlıklarımız ve metruk evlerinin önünden mahalle sakinleri geçemez durumda.

Uyuşturucuya bağımlı olan gençlerimizin aileleri çaresiz ve mağdur durumdalar, ne tür karşı tedbirlerin alınacağını bilgilendirmeye ihtiyaçları var.

Ben burada bir sivil toplumcu bir gazeteci olarak ilgililere ve sivil toplum örgütlerine sesleniyorum. Gelin uyuşturucuyla mücadelede elimizi taşın altına koyalım uyuşturucuyla mücadelede inisiyatif alarım.

Mağdur aileleri tespit edelim bağışlı gençlerimizi uyuşturucu bataklığından kurtarmak için onları yeniden hayata ve topluma kazandıralım.

TEDBİRLER NE OLMALI

Yalnız polisiye tedbirler kâfi değil, başta aileler ve uyuşturucuyla, bağımlılıkla mücadele dernekleri, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve Basına görevler düşmektedirler.

Meclise bir önerge ile yasalaşmak için Valiliklere kaymakamlıklara ve belediyelere uyuşturucuyla mücadele birimler kurulmalı bu birimlere bütçe ayrılmalı. Bu bütçelerle tedavi ve rehabilite merkezleri kurulmalı bağımlığı tedavi edilmeli.

Uyuşturucuyla mücadele yasasında bence bir çarpıklık var bağımlılar ile satıcılar arasında suç farkı var bu yanlış. Bağımlıyı yakalayıp sorgudan sonra tedavi edilmeden rehabilite edilmeden tekrar topluma salıyor

O bağımlı bundan sonra parasız kalıp mecburen kurye ve baronların malını içme karşılığında satıp bir satıcı haline geliyor.

İşte tedbirleri ona göre alınmalı

Ailelere sesleniyorum

Uyuşturucuyla mücadele sizlerden başlıyor çocuklarınıza sahip çıkın, mağdur aileler birbiriyle diyalog halinde olun üst mercilere başvurun

Unutmayalım Çocuğun İlkokulu ve eğitimin aldığı yer kendi ailesidir.

Cezaevleri terörle, uyuşturucu ile hüküm yemiş gençlerimizle dolu.

Mehmet Emin KARAKULAK

25 Temmuz 2021

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir